Nedělní data naznačovala, že epidemie koronaviru v Česku zpomaluje. Poslední den týdne přibylo méně než 100 případů. Ve kterých krajích a okresech evidovali hygienici nové nakažené?

Žádný nový případ nemoci covid-19 se v posledních hodinách neobjevil na Vysočině. Pouze jednoho dalšího nakaženého odhalily testy v Královéhradeckém a Jihomoravském kraji, dva nemocní přibyli od nedělního večera v Olomouckém kraji.

V Karlovarském kraji za poslední den přibylo sedm nových případů, v sousedním Plzeňském kraji jich bylo 32. Počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Ústeckém kraji od sobotního večera vzrostl o 13 na 384.

Na jihu Čech v neděli testy potvrdily tři nové případy nákazy koronavirem, všechny na Českobudějovicku. V Libereckém kraji odhalily testy onemocnění v dalších čtyřech případech, v Pardubickém kraji pak v šesti. Ve středních Čechách se nákaza potvrdila u dalších 14 lidí, v hlavním městě hned u 24 osob.

Ve Zlínském kraji je dnes ráno podle ministerstva zdravotnictví 259 potvrzených případů nákazy koronavirem, stejně jako v neděli večer. V neděli ráno jich bylo podle ministerstva o šest méně. V Moravskoslezském kraji přibylo za posledních 24 hodin 22 případů potvrzené nákazy nemocí covid-19.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Česká republika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse