Kvůli podezření na nákazu novým typem koronaviru byly izolovány dvě třídy prvního stupně Základní školy Antonína Čermáka v Praze 6. Škola o tom informovala na svém webu. Jeden z rodičů byl testován, jeho děti chodily dva dny do školy. Škola bude uzavřená, pro ostatní třídy bude zajištěn náhradní program.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ČTK napsal, že výsledky testu zatím nepotvrdila Národní referenční laboratoř Státního zdravotního ústavu. Výsledky by podle webu Prahy 6 měly být známé ve večerních hodinách.

"Třídy, které navštěvovaly děti postiženého rodiče, jsou v izolaci ve škole a rodiče byli vyrozuměni, aby si je ze školy vyzvedli," uvedl na twitteru primátor. Městská část obyvatele vyzvala, aby sledovali případné příznaky, jako je horečka nebo kašel, v případě podezření mají kontaktovat svého lékaře telefonicky.

"Naši lidé jedou na místo, se školou jsme v kontaktu," řekl ČTK mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík. Zasedá krizový štáb městské části Praha 6. Podle ředitele školy Petra Karvánka škola kolem 9:45 stále na příjezd hygieniků čekala.

V Česku je zatím potvrzených pět případů nemoci COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. Nakažené jsou dvě zahraniční turistky, jeden učitel z České zemědělské univerzity a dva lidé z Děčína, kteří byli společně lyžovat. Všichni se nakazili v Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji třetím největším ohniskem nemoci. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru napsal, že k dnešnímu ránu bylo testováno 340 osob a pozitivní je stále jen pět případů.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | nemoci | Praha | Zdeněk Hřib | stars24.cz

Vstoupit do diskuse