Jizerská padesátka zná své vítěze. Zúčastnili se i Rusové a Bělorusové

Kasper Stadaas

Autor: ČTK

12. února 2023 11:21

Jizerskou padesátku vyhrál norský lyžař Kasper Stadaas. Nejlepším českým reprezentantem byl dvacátý Jan Šrail. Mezi ženami vyhrála závod Norka Magni Smedasová.

Program Jizerské padesátky je poprvé čtyřdenní, začal už ve čtvrtek 9. února. Do doprovodných závodů přibyl běh na 17 kilometrů volnou technikou. Jizerská padesátka s kapacitou 4800 závodníků byla vyprodaná.

Jizerské padesátky se mohli moci zúčastnit amatérští lyžaři z Ruska a Běloruska, pokud nesouhlasí s ruskou agresí na Ukrajině. Jejich startovné pořadatelé věnují ukrajinskému velvyslanectví v Česku na podporu ukrajinské armády.

Profesionální dálkoví běžci na lyžích na start závodu nesměli, protože jim to zakázaly Mezinárodní lyžařská federace (FIS) a organizace Worldloppet.

Témata: Jizerská 50 Kasper Stadaas