Matthew Perry (†54): VŠECHNO BYLO JINAK! Utopil se, ale zemřel na následky užití...

Matthew Perry 13

Autor: Jan Novák

15. prosince 2023 23:50

Americký herec Matthew Perry zemřel v důsledku „akutních účinků ketaminu“, jak uvádí pitevní protokol zveřejněný oddělením soudního lékařství okresu Los Angeles. Tuto informaci zveřejnila v pátek web televizní stanice Fox News.

Zpráva uvádí, že k dalším faktorům vedoucím k jeho smrti patřily „onemocnění koronárních tepen a účinky buprenorfinu.“ V Perryho bydlišti byly nalezeny také „léky na předpis a volně ložené pilulky.“

Ketamin je léčivo využívané v medicíně především jako anestetikum. Má schopnost indukovat disociativní anestezii a od 60. let je také zneužíváno jako rekreační droga. Kromě svého anestetického účinku může vyvolávat halucinace a pocity oddělení od vlastního těla.

Herec, který získal popularitu zejména díky své roli v komediálním seriálu Přátelé, byl nalezen bez známek života svou asistentkou a záchranáři dne 28. října letošního roku v jeho domě v Pacific Palisades v Los Angeles.

Soudní lékaři v Los Angeles potvrdili v pitevní zprávě dřívější spekulace médií, že se Perry utopil v bazénu. K jeho úmrtí však přispělo i onemocnění tepen a užívání dalších léků, což bylo označeno za druhotné příčiny. I přes dlouhodobé problémy se závislostí byl podle pitevní zprávy „údajně už 19 měsíců čistý“.

Matthew Perry podstupoval terapii ketaminem k řešení svých depresemi a úzkostmi, a poslední terapii absolvoval necelé dva týdny před svou smrtí, uvedl koroner. Asistentka Perryho informovala vyšetřovatele, že herec nebyl nemocný a nevykazoval žádné známky požívání alkoholu nebo drog.

Získal si srdce diváků po celém světě jako herec, který ztvárnil sarkastického a zároveň nejistého Chandlera Binga. Tuto ikonickou postavu hrál v deseti sériích Přátel, ve více než 230 epizodách od let 1994 do 2004.

Díky tomuto seriálu se Perry stal jednou z nejvýraznějších postav Hollywoodu, nejen v rámci Přátel, ale i jako přítel mimo obrazovku svých kolegů z natáčení - Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca a Davida Schwimmera.

V době úmrtí mu bylo 54 let.

Témata: Matthew Perry