Zemřel Matthew Perry (†54), Chandler z kultovních Přátel

Matthew Perry a Courteney Coxová. 3

Autor: Jan Hrabě

29. října 2023 8:12

Ve věku 54 let zemřel slavný americko-kanadský herec Matthew Perry, představitel Chandlera Binga ze seriálu Přátelé. Policie vyšetřuje jeho úmrtí, umělec se podle dostupných informací zřejmě utopil. 

"Jsme zničeni odchodem našeho drahého přítele Matthewa Perryho. Matthew byl ohromně nadaným hercem a nedílnou součástí televizní skupiny," uvedla skupina Warner Bros v prohlášení pro CNN. Označila ho za komediálního génia, s jehož humorem se seznámil celý svět. "Jeho odkaz bude žít dál v srdcích mnoha lidí," dodala společnost. 

Perry se měl utopit ve své rezidenci v kalifornském Los Angeles, uvedly Los Angeles Times s odkazem na zdroje z bezpečnostních složek. 

Mluvčí losangeleských hasičů Brian Humphrey řekl CNN, že sedm minut po 16. hodině došlo k tísňovému volání ohledně záchrany z vody. Policie aktuálně vyšetřuje smrt populárního herce, cizí zavinění zatím vylučuje.

Perryho velká herecká kariéra začala v druhé půlce 80. let. Průlom nastal s kultovním seriálem Přátelé, který se vysílal mezi lety 1994 až 2004. Konkrétně ztvárnil Chandlera Binga, který proslul především svými sarkastickými poznámkami. Některé hlášky tak zlidověly. K dalším úspěšným počinům patří například film Můj soused zabiják, ve kterém si zahrál s legendárním akčním hercem Brucem Willisem.

Loni vyšly memoáry, v nichž Perry popsal svůj opakující se boj se závislostmi. V ohrožení života se kvůli nim ocitl již v 49 letech, kdy mu prasklo tlusté střevo. Herec byl dva týdny v kómatu a lékaři mu dávali jen dvouprocentní šanci na přežití.

Témata: Matthew Perry úmrtí