Kazma v problémech! Kvůli Onemanshow: The Movie dostane předžalobní výzvu!

Kazma ve svém novém filmu... 8

Autor: Libor Frýdl

1. září 2023 20:10

Kamil Bartošek alias Kazma má kvůli svému novému filmu právní problémy! Sázková kancelář Fortuna mu v pátek poslala předžalobní výzvu. Nelíbí se jí totiž, jak je vyobrazena v jeho filmu Onemanshow: The Movie. 

Kazma čelí podle serveru Seznam Zprávy právním výzvám kvůli svému filmu. Sázkové kanceláři Fortuna se totiž nelíbí, jak je ve snímku zobrazena. Vyloučila také, že by šlo o reklamu či že by s tvůrci měli nějakou dohodu.

"Příběh aktuálně vysílaného filmového snímku Onemanshow: The Movie se v několika rovinách dotýká i společnosti Fortuna. Na základě prvotních impulsů právní oddělení firmy již ve středu 16. srpna požádalo producenta i distributora z procesních důvodů o zpřístupnění filmu," tvrdí mluvčí Fortuny Petr Šrain.

V pátek proto poslala předžalobní výzvu, v níž žádá "korekce a úpravy filmu tak, aby byly odstraněny veškeré informace týkající se nebo jakkoliv související se společností Fortuna s tím, že do doby provedení odpovídajících úprav požaduje zdržení se dalšího šíření filmu." Fortuna také žádá zveřejnění omluvy za "poškozování dobrého jména a pověsti společnosti, ke kterému došlo v souvislosti s veřejnou distribucí a promítáním filmu."

Čtěte také

Fortuna hraje v Kazmově snímku poměrně velkou roli a bez spoilerů lze prohlásit pouze to, že společnost není vykreslena příliš lichotivě. Diváci sice mohli původně nabýt podezření, že Fortuna s tvůrci spolupracuje, není to ale vůbec pravda.

Fortuna s tvůrci nejen že nespolupracovala, ale záběry ani nepochází z jejich budovy. Ve filmu jsou sice záběry na exteriér budovy, to ale sama společnost nemohla ovlivnit. Zaslala proto před několika dny distributorovi a producentovi snímku Onemashow: The Movie výzvu o zpřístupnění díla.

Kazmův film měl v kinech oficiální premiéru ve čtvrtek. Za první víkend po uvedení do kin jej vidělo 290.000 diváků. Jde tak o nový český rekord. 

Čtěte také

V celkovém pořadí je ale Onemanshow: The Movie na druhém místě. Rekordmanem stále zůstává superhrdinský snímek Avengers: The Endgame, který za první čtyři dny vidělo v českých kinech 344.000 diváků.

Podle naší recenze je Onemanshow: The Movie průměrným filmem, který nejde označit za propadák. V historii české kinematografie najdeme spoustu filmů, o kterých by kritici nejraději nikdy neslyšeli, ale diváci je mají rádi. A Kazmův filmový počin zřejmě dopadne podobně.

Své diváky, či spíše divačky, si jistě najde, a když už nic, kina jsou od prvních chvíle plná. Zájem o snímek za 72 milionů korun, které ve filmu ale nejsou tak úplně vidět, je rozhodne nemalý. To se Kazmovi upřít nedá.

Nejedná se ale o nic, co by průměrný český divák musel vidět podruhé. Tedy až na jednu výjimku. Snímek avizovaný přesah do reality opravdu má, byť určený především pro pražské publikum. Zároveň ale vyžaduje, aby divák viděl celý film minimálně jednou znovu. A na to zase tak dobrý není.

Témata: Kamil Bartošek alias Kazma film ONEMANSHOW: The Movie