Kazma má problém? Film Onemashow: The Movie může dostat zákaz promítání!

Kazma ve svém novém filmu... 10

Autor: Libor Frýdl

23. srpna 2023 18:05

Ačkoliv jde o nejsledovanější český film, už brzy by mohl být z kin stažen. Sázková společnost Fortuna totiž zaslala distributorovi a producentovi snímku Onemashow: The Movie výzvu o zpřístupnění díla. A na pozadí údajně probíhají ostré právnické bitvy!

Fortuna hraje v Kazmově snímku poměrně velkou roli a bez spoilerů lze prohlásit pouze to, že společnost není vykreslena příliš lichotivě. Diváci sice mohli původně nabýt podezření, že Fortuna s tvůrci spolupracuje, jak se ale ukazuje, není to vůbec pravda.

Fortuna s tvůrci nejen že nespolupracovala, ale záběry ani nepochází z jejich budovy. Ve filmu jsou sice záběry na exteriér budovy, to ale sama společnost nemohla ovlivnit. Zaslala však distributorovi a producentovi snímku Onemashow: The Movie výzvu o zpřístupnění díla, tím to ale nekončí.

Server Blesk ale uvedl, že "se vedou tvrdé právnické bitvy, které v krajním případě mohou dospět až k vydání předběžného opatření na zastavení dalšího šíření díla." "Ano, výzvu jsme adresovali do datové schránky producentovi a distributorovi ve středu 16. srpna odpoledne," potvrzuje mluvčí společnosti Petr Šrein.

Čtěte také

Jaké budou další kroky tak není zřejmé, nebyl by to ale Kazma, kdyby s variantou soudního sporu nepočítal. Ostatně i jeho předešlé kousky se vždy pohybovaly na hraně zákona, nebo alespoň to tak pro diváky mělo vypadat. 

Kazmův film měl v kinech oficiální premiéru ve čtvrtek. Za první víkend po uvedení do kin jej vidělo 290.000 diváků. Jde tak o nový český rekord. 

V celkovém pořadí je ale Onemanshow: The Movie na druhém místě. Rekordmanem stále zůstává superhrdinský snímek Avengers: The Endgame, který za první čtyři dny vidělo v českých kinech 344.000 diváků.

Čtěte také

Podle naší recenze je Onemanshow: The Movie průměrným filmem, který nejde označit za propadák. V historii české kinematografie najdeme spoustu filmů, o kterých by kritici nejraději nikdy neslyšeli, ale diváci je mají rádi. A Kazmův filmový počin zřejmě dopadne podobně.

Své diváky, či spíše divačky, si jistě najde, a když už nic, kina jsou od prvních chvíle plná. Zájem o snímek za 72 milionů korun, které ve filmu ale nejsou tak úplně vidět, je rozhodne nemalý. To se Kazmovi upřít nedá.

Nejedná se ale o nic, co by průměrný český divák musel vidět podruhé. Tedy až na jednu výjimku. Snímek avizovaný přesah do reality opravdu má, byť určený především pro pražské publikum. Zároveň ale vyžaduje, aby divák viděl celý film minimálně jednou znovu. A na to zase tak dobrý není.

Témata: Kamil Bartošek alias Kazma film ONEMANSHOW: The Movie