Slovenská policie začne od pondělí 5. července provádět intenzivní kontroly potřebných covidových dokladů při vstupu na Slovensko. Kontroly budou také ve vybraných vlacích a na železničních stanicích, informovala mluvčí prezídia policejního sboru Denisa Bárdyová, kterou citoval zpravodajský server tvnoviny.

Výjimku z kontrol bude mít nákladní doprava. Některá malá, méně důležitá místa pro překračování vnitřních hranic se uzavřou, dodala mluvčí. Zpřísněné kontroly se budou týkat i letišť.

"Příslušníci policejního sboru budou při zdravotně-bezpečnostních kontrolách prověřovat splnění povinné registrace na webu e-Hranica, stejně jako potvrzení o splnění podmínek pro uplatnění výjimky z karanténních povinností," uvedla mluvčí.

Zároveň požádala občany, aby si před příjezdem na místa kontroly připravili všechny potřebné doklady, potvrzení nebo mobilní zařízení s digitálními formami potvrzení. "Policejní sbor je připravený provádět kontrolu digitálních covidových pasů EU s pomocí mobilních čteček," dodala mluvčí.

Policisté budou provádět kontroly na vnitřních hranicích s podporou příslušníků ozbrojených sil SR a v případě potřeby i s podporou finanční správy.

Témata:

Slovensko | Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse