Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila další rekord v počtu nových případů koronaviru za jediný den. Za sobotu se podle ní po celém světě nakazilo přes 294.000 osob.

Itálie kvůli rostoucímu počtu nakažených mezi mladými uzavře všechny noční kluby a diskotéky a nařídí, aby lidé večer po 18:00 povinně nosili roušky i na venkovních veřejných místech. Informovala o tom dnes vláda, opatření bude platit od pondělí.

V Itálii v sobotu úřady ohlásily přes 600 nových nakažených, což byla nejvyšší denní bilance od května. Dnes byl přírůstek o něco nižší: infekce se nově prokázala u 479 lidí. V zemi nyní vrcholí církevní svátek Ferragosto, během nějž se miliony lidí vydávají na prodloužené víkendy k moři, a odborníci se proto obávají, že masové přesuny mohou zvýšit riziko šíření nákazy.

Také ve Francii přibylo za sobotu nových případů o něco méně než v pátek. Úřady dnes ohlásily přírůstek o 3015 nakažených, v sobotu to bylo přes 3300. Britské úřady dnes uvedly, že denní přírůstek nakažených opět překročil hranici 1000, a to už šestým dnem v řadě.

Podle WHO se sobota stala dnem, kdy se dosud nejvíce celosvětově zvýšil počet nakažených. Z 294.000 nových případů připadá 160.000 na Severní a Jižní Ameriku a zhruba 30.000 na Evropu. Univerzita Johnse Hopkinse uvádí, že od začátku epidemie se celosvětově virem SARS-CoV-2 nakazilo přes 21,5 milionu lidí, přes 770.000 z nich zemřelo.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví dnes zrušilo cestovní omezení pro občany 20 zemí, kteří nyní budou moci do Izraele přijet bez nutnosti karantény. Mezi nerizikové státy nyní patří například Rakousko, Británie, Německo, Maďarsko, Slovinsko nebo Chorvatsko. ČR mezi ně zařazena není.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Itálie | Francie | stars24.cz

Vstoupit do diskuse