Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes ohlásila dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených koronavirem od začátku pandemie. Po celém světě se podle ní za 24 hodin infekce potvrdila u rekordních 237.743 osob, uvedla agentura Reuters.

Největší přírůstky pocházejí z nejvíce postižených Spojených států, Brazílie, Indie a Jižní Afriky.

Předchozí rekord v podobě 230.370 nakažených za den WHO hlásila 12. července. Úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19, vyvolávané koronavirem, se tento měsíc v průměru stabilně drží pod 5000 za den.

Reuters dodal, že podle jeho výpočtů se celkový počet případů nákazy koronavirem na světě od začátku pandemie blíží k 14 milionům, což bude znamenat další milník v šíření infekce, která během sedmi měsíců zabila více než 590.000 lidí.

Obdobná čísla uvádí i americká Univerzita Johnse Hopkinse, která sleduje vývoj pandemie celosvětově. Je to navíc poprvé, co ve světě přibyl milion nově potvrzených případů za méně než 100 hodin.

Počet lidí, kteří ve světě podlehli komplikacím po nákaze koronavirem, podle jejích údajů již překročil 600.000. Překonání půlmilionové hranice počtu obětí nákazy univerzita ohlásila 28. června. První úmrtí bylo hlášeno 10. ledna ze středočínského Wu-chanu.

Reuters připomněl, že první případ nákazy koronavirem byl ohlášen z Číny na přelomu roku. Trvalo pak tři měsíce, než se nakazil první milion lidí. Ale stačily jen čtyři dny, než se bilance vyšplhala z 13 milionů případů na 14 milionů.

Velké přírůstky hlásí zejména Spojené státy s více než 3,6 miliony potvrzených případů. Zatímco Švédsko zaznamenalo celkem 77.281 případů od začátku pandemie, USA třetí den za sebou hlásí rekordní denní přírůstek, tentokráte 77.638 případů během uplynulých 24 hodin, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na data JHU. Covidu-19 podlehlo dalších 927 pacientů, dohromady pak 139.128 lidí v USA.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | WHO (Světová zdravotnická organizace) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse