V Evropě už se koronavirem nakazilo přes milion lidí a téměř 100 000 mu podlehlo. Bilanční milníky byly pokořeny v době, kdy se v nejvíce zasažených evropských zemích zvyšují zejména počty zemřelých pomaleji než ještě před několika dny. Naopak Rusko hlásí za den rekordních 6060 případů nákazy.

Nejhůře zasaženou zemí na světě zůstávají Spojené státy se zhruba 40.000 mrtvými a více než 740.000 případy nákazy. Na podporu zdravotníků vystoupili v osmihodinové hudební show slavní zpěváci a hudebníci.

Na celém světě je lidí s koronavirem potvrzeno více než 2,3 milionu, počet mrtvých vystoupil na více než 161.000. Nejvíce nakažených mají velké západní země, a to Spojené státy, Španělsko, Itálie Francie, Německo a Británie, které uvádějí počty infikovaných ve statisících. Následuje Čína, která je původním ohniskem nákazy, a za ní Turecko a pak Írán.

Itálie, země s druhým nejvyšším počtem úmrtí po USA, evidovala 23.660 obětí na životech. Španělsko už má téměř 196.000 nakažených. Zemřelých na koronavirus má Španělsko 20.453. Dohromady hlásí Británie už 16.060 lidí, kteří zemřeli v souvislosti s koronavirem v nemocnicích. 

Paříž chce svým obyvatelům na ochranu před koronavirem do poloviny května zdarma rozdat asi dva miliony roušek. Francouzskou metropoli tato akce podle starostky Anne Hidalgové přijde asi na tři miliony eur (skoro 82 milionů Kč). Drážďany, kde budou nyní stejně jako v celém Sasku povinné roušky v městské hromadné dopravě či v obchodech, v pondělí začnou u radnice rozdávat 200.000 roušek.

Ve Francii počet smrtelných obětí koronavirové nákazy vzrostl na 19.718. Nárůsty počtu zemřelých se tam v posledních dnech zmírňují a klesá také počet hospitalizovaných a pacientů na jednotkách intenzivní péče. Rusko naopak hlásí rekordních 6060 případů nákazy za den.

Celkem už má 42.853 nakažených a 356 mrtvých. Asi 300 milionů ortodoxních křesťanů, včetně těch ruských, dnes kvůli koronaviru v nezvyklých podmínkách slavilo Velikonoce. Moskevský patriarcha Kirill doporučil, aby se lidé pomodlili doma.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse