V hotelu na kanárském ostrově Tenerife, kde španělské úřady kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů nařídily karanténu, je podle cestovní kanceláře Canaria Travel CZ šest českých turistů. Pět z nich odletělo na ostrov v pondělí a mělo se vrátit 6. března. Jedna turistka tam odletěla už dříve. Zda se budou v plánovaném termínu moci vrátit, není zatím jasné. ČTK to dnes řekla ředitelka CK Canaria Travel Lenka Viková a mluvčí Invie Andrea Řezníčková.

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu H10 Costa Adeje Palace je podle Vikové pět dospělých a jedno dítě z Česka. Podle dostupných informací se lidé mohou volně pohybovat po hotelu, ale celý objekt je pod policejním dohledem. Pohotovostní režim platí už od pondělního večera. "Hotel jsme ihned stáhli z nabídky," doplnila Řezníčková.

Podle Vikové je u hostů hotelu prováděno zdravotní vyšetření. "Italský turista, u kterého byla nákaza potvrzena, je v nemocnici. U jeho manželky se nemoc nepotvrdila," uvedla. Lidé, kteří přiletěli na místo po uzavření hotelu, byli přesunuti do jiných hotelů. Březnové zájezdy CK zatím podle Vikové neruší.

Hotel je možné dohledat také na stránkách CK Fischer. Podle jejího mluvčího Jana Bezděka, ale nyní CK pobyt v tomto hotelu nenabízí a žádné klienty na místě nemá, řekl dnes ČTK.

Španělské úřady nařídily karanténu pro zhruba tisícovku hostů hotelu, informoval dnes server listu El País. V pondělí test definitivně potvrdil nemoc u 69letého italského lékaře z Lombardie, který je na Kanárských ostrovech na dovolené.

Španělsko dosud zaznamenalo nákazu u Brita, který navštívil Mallorcu, a u Němce, u něhož se nemoc projevila při pobytu na kanárském ostrově La Gomera.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | nemoci | Hotely | Španělsko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse