Během pondělí přibylo v Česku 11.514 potvrzených případů nemoci covid-19, to je zhruba o 2250 víc než před týdnem. O zhoršující epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní - takzvané incidenční číslo k dnešku stouplo ze 718 na 739.

Údaje za uplynulý den sdělil ráno ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Další informace o šíření nákazy včetně počtu hospitalizovaných, úmrtí, testů či očkovaných zveřejňuje ministerstvo na webu většinou kolem 08:00. Ke konci víkendu bylo v nemocnicích víc než 3800 lidí s covidem. Patnáct procent z nich, konkrétně tedy 572 pacientů, vyžadovalo intenzivní péči. Očekává se, že i v dalších dnech porostou počty hospitalizovaných a denní přírůstky by mohly atakovat rekordní hodnoty celé epidemie. Díky očkování i vysokému počtu lidí, kteří už covid v Česku prodělali, by ale nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče neměly být tak přetížené jako před rokem či letos na jaře.

Vláda v demisi se večer nedohodla na zpřísnění restrikcí, které mají zastavit šíření koronaviru během nynější podzimní vlny. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhoval, aby se od prosince přestaly jako covidový certifikát uznávat antigenní testy, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je ale ve hře více možností včetně omezení volného pohybu pro neočkované. Rozhodnout má kabinet ve čtvrtek.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse