Vláda dnes rozhodla o růstu minimální mzdy pro příští rok, lidé s nejnižšími příjmy by si tak měli polepšit od ledna o tisíc korun měsíčně. Podle končící ministryně Jany Maláčové je to ovšem málo.

Na obzoru už se sice rýsuje nová vláda složená z dosud opozičních stran, končící kabinet ale ještě stihl udělat přinejmenším jedno důležité rozhodnutí. Na sociálních sítích o něm informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Pro rok 2022 se zvýší minimální mzda o rovnou tisícovku na 16 200 korun měsíčně. "Rozhodnutí považuji za přijatelný kompromis pro všechny zúčastněné strany," uvedla na twitteru.

Rozhodně s ní ale nesouhlasí vládní kolegyně Jana Maláčová (ČSSD), která se o navýšení rovněž zmínila. "Sociální demokracie ale chtěla 18 000 Kč. Lidé, kteří pracují a snaží se, se mají ze své mzdy uživit. Jsem zklamaná, budeme 400 Kč pod minimální mzdou Polska," podotkla.

Podle Schillerové musí výše minimální mzdy reflektovat ekonomickou realitu a pocovidové zotavování menších firem, které během často utrpěly značným omezením provozu.

Témata:

Minimální mzda | Jana Maláčová (ČSSD) | Alena Schillerová | Vláda ČR | stars24.cz

Vstoupit do diskuse