Počet nově potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku byl ve čtvrtek opět nejnižší za všední den od loňského 1. září. Přibylo 505 nakažených, což je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na twitteru uvedl, že ve středu a čtvrtek bylo přes 100.000 očkovaných proti covidu-19 za den, což je rekordní množství. Ministerstvo zatím údaje o očkovaných za čtvrtek nezveřejnilo a za středu udává asi 97.000 podaných dávek vakcín.

Denní nárůst nakažených koronavirem se už ve středu dostal s 540 případy na nejnižší úroveň za všední den od 1. září, kdy bylo nakažených 498. Ve čtvrtek pak chybělo již jen několik jednotek případů k překonání zářijových čísel. Denní nárůsty množství nakažených klesají postupně už od začátku letošního března, kdy se dostaly na téměř 17.000.

Od loňského 1. března, kdy byli v Česku zaznamenáni první nakažení koronavirem, bylo potvrzeno asi 1,66 milionu případů covidu-19. Zemřelo za celou dobu epidemie 30.088 lidí s covidem-19. I denní počty úmrtí v poslední době postupně klesají. Ještě na začátku května se pohybovaly kolem čtyř desítek, zatímco v uplynulém týdnu už jen kolem jedné desítky denně.

Takzvané reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, dnes bylo stejně jako ve čtvrtek na hodnotě 0,71. V poslední době postupně klesá. Na přelomu dubna a května se číslo pohybovalo kolem 0,89.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | očkování | Andrej Babiš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse