Počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku za dnešek do 18:00 stoupl o 4398. Je to téměř o 600 méně než v úterý ke stejné době a o 2900 méně než minulou středu. Žáci prvních a druhých tříd se příští týden mají vrátit do škol.

Ubylo také lidí hospitalizovaných s nákazou novým koronavirem, kterých bylo podle posledních údajů z úterý 7890, o 194 méně než o den dřív. Stav 1131 pacientů lékaři hodnotí jako těžký. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V Česku nadále výrazně roste počet zemřelých. Oproti ránu stoupl počet úmrtí lidí s prokázaným koronavirem o 194 na celkových 5517 od začátku epidemie. Na dnešek připadá zatím 76 úmrtí, zbytek nárůstu je důsledkem revize údajů z předchozích dní. Od začátku listopadu zemřelo v Česku přes 2000 lidí s koronavirem.

Žáci prvních a druhých tříd základních škol a všichni žáci speciálních škol se ve středu 18. listopadu vrátí do školních lavic. Budou muset nosit roušky všude a třídy se nebudou dělit do menších skupin jako na jaře. Návrat ostatních školáků bude záviset na vývoji epidemie koronaviru.

Podle údajů o šíření nemoci covid-19 je Česko pravděpodobně za bodem zlomu, počet hospitalizovaných ale ještě nějakou dobu zůstane vysoký, řekl dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný(za ANO).

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | děti | škola | stars24.cz

Vstoupit do diskuse