Nárůst počtu nakažených koronavirem v Praze dnes oproti středě zpomalil, přesto byl ale třetí nejvyšší od začátku epidemie. K dnešním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin 529 případů nemoci covid-19 po středečních 587. Nejvyšší denní nárůst od začátku března, kdy se v Česku objevili první nakažení, byl v Praze minulý čtvrtek, a to o 601 případů. Dnes stoupl i počet zemřelých nakažených o dva na celkem 124 za celou dobu epidemie. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Od začátku epidemie bylo v Praze podle hygieniků zaznamenáno dohromady 13.582 případů covidu-19. Nemocných je aktuálně 6562.

V Praze hygienici od pondělí 5. října do neděle 18. října omezili provoz středisek volného času. Bude v nich zákaz osobní přítomnosti žáků. Vydané nařízení hygienické stanice zavádí také avizované uzavření středních, vyšších odborných a základních uměleckých škol a jejich přechod na výuku na dálku. V základních školách bude zakázaný ve výuce zpěv a na druhém stupni i sportovní činnosti. Mateřských škol se opatření nedotknou.

Praha byla v minulých týdnech jedním z regionů s nejvýraznějším nárůstem počtu nakažených. V posledních dnech ji ale značně předstihly jiné regiony. Podle webu ministerstva zdravotnictví bylo v Praze za posledních sedm dní zaznamenáno zhruba 197 nových případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Největší nárůst je nyní na Uherskohradišťsku s více než 270 případy a na Benešovsku s nárůstem o víc než 260 nakažených na 100.000 obyvatel za uplynulý týden.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Praha | stars24.cz

Vstoupit do diskuse