Nedělní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku byl po pěti dnech nižší než tisíc. Přibylo jich 791, což je zhruba polovina sobotního rekordního počtu. Poklesl i podíl nových případů na počtu provedených testů. Dnes k 18:00 bylo nových případů 538, podobně jako v neděli k večeru.

Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. V Česku je nyní 14.237 nakažených. Většinou mají mírný průběh nemoci. S covidem-19 bylo podle údajů k sobotě hospitalizováno 288 lidí, z toho 69 v těžkém stavu. Novější údaje zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Oproti údajům z dnešního rána stoupl podle čísel k 18:00 počet úmrtí lidí s covidem-19 o devět na 465. Na dnešek z toho připadají dva mrtví, zbytek na předchozí dny. Za celý minulý týden zemřelých výrazně přibylo. Bylo jich dohromady 24, tedy o polovinu více než předchozí týden.

V posledních týdnech výrazně přibylo lidí, kteří s covidem-19 skončili v nemocnici. Počet hospitalizovaných stoupl od začátku září o dvě třetiny, a množství nemocných ve vážném stavu dokonce téměř o tři čtvrtiny. Podíl hospitalizovaných na množství aktuálně nemocných s covidem-19 je ale velmi nízký. Podle údajů k sobotě činí 2,18 procenta, což je nejméně od poloviny března.

U většiny nemocných má nemoc mírný průběh. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno celkem 36.722 nakažených. Zhruba tři pětiny z nich se z nemoci vyléčily.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse