Fakultní nemocnice Brno musela uzavřít jedno lůžkové oddělení, na kterém ležel pacient nakažený koronavirem. Nakazilo se několik zdravotníků, řekl ČTK ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba. FN později na sociálních sítích upřesnila, že se jednalo o Kliniku interní geriatrie a praktického lékařství.

"Uzavřeli jsme jedno lůžkové oddělení, kde byla provedena dezinfekce. Ostatní pacienty jsme přesunuli na jiná oddělení, šlo pouze o jednotlivé lidi, pacient s koronavirem byl přemístěn na kliniku infekčních chorob. Nakazilo se několik zdravotníků, i tady jde o jednotlivé případy," uvedl Štěrba s tím, že všichni zdravotníci byli ihned otestováni. O nákaze v nemocnici informoval Radiožurnál.

Nemocnice omezila příjem ve spolupráci s dalšími nemocnicemi v okolí. Ředitel zdůraznil, že se nejedná o mimořádnou situaci. "Koronavirus zdaleka není za námi a k podobným situacím bude v budoucnu docházet, musíme s tím počítat. Máme pro podobné situace zavedený standardní postup, který dodržujeme," dodal Štěrba.

Na jihu Moravy se podle údajů ministerstva zdravotnictví od začátku pandemie k dnešnímu ránu nakazilo koronavirem celkem 567 lidí, celkem 450 lidí se z nemoci covid-19 vyléčilo.V celém Česku bylo k dnešnímu ránu 2358 nakažených lidí, od začátku pandemie to je 9374, hospitalizováno je s touto nemocí 131 lidí v celém Česku.

Témata:

FN Brno | Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse