Počet nově nakažených koronavirem se v Česku dnes zatím zvýšil o 51 lidí. Nárůst za celé úterý byl 61 případů. Od začátku epidemie se v ČR nakazilo 8698 lidí. Dnes přibyli dva mrtví, obětí je celkem 304. Z nemoci se dosud vyléčilo 5818 lidí. V zemi tak aktuálně je 2576 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30.

Nejvíce zasažená je Praha, počet potvrzených případů nákazy tam dnes přesáhl dvoutisícovou hranici. Více než 1000 případů zaznamenaly laboratoře v Moravskoslezském kraji a ve střední Čechách. V přepočtu na 100.000 obyvatel je v metropoli 154 nakažených, v Karlovarském kraji je to 151 nakažených. Nejlépe je na tom v tomto ukazateli Jihočeský kraj, kde je na 100.000 obyvatel zhruba 28 případů nákazy.

Ze dvou nově zaznamenaných úmrtí připadá jedno na dnešek. V úterý zemřeli dva lidé, v pondělí tři. Tyto údaje se mohou ještě změnit. "S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování," uvedlo ministerstvo. V Praze dosud zemřelo s koronavirem 94 lidí, v Moravskoslezském kraji 52 lidí a Karlovarský kraj má 35 obětí.

Počet aktuálně nemocných od rána klesl o více než 70. Množství nemocných klesalo asi od poloviny dubna, kdy činilo zhruba 4800 lidí. Do neděle 17. května se snížilo na 2479. V první polovině tohoto týdne ale nakažených přibývalo.

Podle epidemiologů souvisí tento nárůst s ohniskem nákazy mezi horníky OKD na Karvinsku, a pro vývoj situace v celé republice tak zatím není významný. V ohnisku nákazy v Dole Darkov onemocnělo 113 zaměstnanců a zatím šest jejich rodinných příslušníků. Počet nemocných členů rodiny se ale podle hygieniků zřejmě ještě zvýší.

U většiny nakažených v zemi má nemoc mírný průběh. S koronavirem bylo k dnešnímu ránu hospitalizováno 166 pacientů. Těžký průběh mělo 36 z nich.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Česká republika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse