Počet případů koronaviru v Česku v sobotu stoupl o 49 na 8455, denní přírůstek je od počátku května pod stovkou. Více než tři pětiny lidí se vyléčily, konkrétně 5422 lidí. Úmrtí je 296, na sobotu připadá jedno.

Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví na jeho webu k půlnoci. Aktuálně se s nemocí potýká 2737 lidí. V nemocnicích bylo s nemocí covid-19 podle údajů k sobotnímu ránu 183 pacientů, 39 z nich v těžkém stavu.

Jaký byl v sobotu podíl nově objevených nemocných na počtu testů, bude známo později. Informace o tom zveřejní ministerstvo dnes kolem 9:00. Od 2. května se tento ukazatel drží pod jedním procentem nebo těsně kolem této hodnoty. Nejvýše byl ve čtvrtek, kdy se podle ministerstva prokázala nákaza u 1,16 procenta provedených testů. O víkendech ale bývá výrazně méně testů než ve všední dny.

Nejvíce případů nákazy je v Praze, a to 1958. V hlavním městě je nejhorší situace i v přepočtu na počet obyvatel, na 100.000 lidí tam připadá téměř 150 nakažených. Naopak v jižních Čechách evidují zhruba 28 nakažených na 100.000 obyvatel, což je nejméně v ČR.

První nákaza koronavirem se v Česku prokázala 1. března, první nakažený člověk zemřel o tři týdny později. S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, kterými od března omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse