V Česku v pátek přibylo 55 případů nákazy koronavirem, denní přírůstek tak byl patnáctý den za sebou pod stovkou. Od začátku března se nákaza projevila u celkem 8406 lidí, z toho 5381 se jich vyléčilo. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 295 lidí, na pátek připadá jedno úmrtí. Aktuálně se s nemocí potýká 2730 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k půlnoci.

Naposledy přibylo víc než sto nakažených poslední dubnový den, od té doby jich bylo méně než 80 s výjimkou čtvrtku, kdy testy potvrdily nákazu u 82 lidí. V ostatní dny tohoto týdne denní přírůstky nepřekročily šedesátku.

O tom, kolik laboratoře v pátek provedly testů, jaký byl podíl pozitivně testovaných a kolik je nyní s covidem-19 hospitalizovaných, bude ministerstvo informovat dnes před 9:00.

Podle údajů k pátečnímu ránu bylo v nemocnicích 197 nakažených, z toho 37 pacientů bylo ve vážném stavu.

Nejvyšší počet nakažených je v Praze, a to 1927. Přes tisíc případů nákazy má také Moravskoslezský kraj a střední Čechy. V přepočtu na počet obyvatel je situace nejhorší v Praze a Karlovarském kraji, kde na 100.000 obyvatel připadá shodně zhruba 148 nakažených. Naopak v jižních Čechách evidují zhruba 28 nakažených na 100.000 obyvatel, což je nejméně v ČR.

V Praze s koronavirem zemřelo dosud 94 lidí. Moravskoslezský kraj eviduje 47 obětí, v Karlovarském kraji bylo 33 úmrtí, ve Středočeském 23 a v Ústeckém 21. Nejlépe je na tom nadále Zlínský kraj, kde s nemocí zemřeli dva lidé.

První nákaza koronavirem se v Česku prokázala 1. března, první nakažený člověk zemřel o tři týdny později. Mimořádná opatření proti šíření epidemie, která dosud nebývalým způsobem omezila volný pohyb a cestování, podnikání, školní výuku, kulturu, sport a další aktivity, vláda od konce dubna postupně ruší či zmírňuje.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | česko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse