Počet případů nákazy novým koronavirem v Česku se v úterý zvýšil o 45, celkem od začátku epidemie onemocnělo 8221 lidí. Od začátku května, tedy dvanáctý den po sobě, se denní přírůstek drží pod stovkou.

Od večera se vyléčilo dalších 24 nakažených, celkem je jich podle aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 4889. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 283 pacientů, přičemž na uplynulý den připadá jedno úmrtí. Aktuálně se s koronavirem potýká v zemi 3049 lidí.

Naposledy byl denní nárůst nakažených vyšší než sto poslední dubnový den, od té doby přibývá denně méně než osm desítek případů. O tom, kolik laboratoře v úterý provedly testů, jaký byl podíl pozitivně testovaných a kolik je nyní s covidem-19 hospitalizovaných, bude ministerstvo informovat dnes před 9:00.

Nejvíce nakažených laboratoře zaznamenaly dosud v Praze, a to 1861. Více než 1100 případů hlásí Moravskoslezský kraj. V přepočtu na počet obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji, kde připadá 146 případů na 100.000 lidí. následuje Praha (134) a Olomoucký kraj (114). Naopak nejlépe na tom jsou stále jižní Čechy, kde na 100.000 obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

Počet úmrtí s covidem-19 se už téměř měsíc pohybuje denně v jednotkách lidí, za pondělí a úterý je nyní ve statistikách po jednom zemřelém. Nejvíce obětí připadá na 8. duben, kdy s covidem zemřelo 14 lidí. Od 22. března, kdy zemřel v Česku první člověk nakažený koronavirem, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben.

Nejvíce obětí připadá na hlavní město, kde od března zemřelo s covidem 93 lidí, následuje Moravskoslezský kraj se 44 mrtvými. Jedinou oběť dál eviduje Zlínský kraj. Většina obětí připadá podle statistik na seniory, kteří ještě před nakažením trpěli dalšími vážnými zdravotními problémy. Lidí starších než 65 let zemřelo s koronavirem 253. Dvě nejmladší oběti jsou ve věkové skupině od 25 do 34 let.

Lidí, kteří jsou kvůli covidu v nemocnici, je od pátku méně než 250. V úterý ráno bylo hospitalizováno 236 lidí, o tři víc než předchozí den. Ve vážném stavu bylo přes 40 pacientů.

Kvůli příznivé epidemiologické situaci vláda postupně uvolňuje opatření, kterými od března dosud bezprecedentním způsobem omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | česko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse