Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zemřel v pátek pacient s covidem-19. Zůstává zde ležet jediný nakažený v těžkém stavu na plicní ventilaci, uvedla v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

V noci přibyli na jihu Moravy dva lidé s prokázaným onemocněním, od začátku epidemie jich bylo 478, vyplývá z webu ministerstva zdravotnictví.

Podle zprávy jihomoravských hygieniků z pátečního večera zemřelo v kraji s covidem-19 zatím 16 lidí, jejich průměrný věk byl 75 let a všichni trpěli dalšími nemocemi. Z nemoci se již vyléčilo přes 320 lidí.

Testy v kraji podstoupilo přes 6700 lidí. V karanténě je téměř 80 lidí, v takzvané karanténě pendlerů a repatriantů je dalších více než 50 lidí. Pendleři jsou lidé cestující do zahraničí za prací, repatrianti se zase vrátili z ciziny do vlasti.

Zasažené nákazou jsou v kraji všechny regiony a věkové kategorie. Nejvíce případů je v Brně, a to přes 170, skoro 120 je na Břeclavsku. Desítky případů jsou na Znojemsku, Brněnsku, Vyškovsku a Blanensku, desítka na Hodonínsku. Nejméně případů je u dětí, nejvíce ve věkové kategorii 25 až 34 let, a to přes 90.

V České republice je k dnešnímu ránu 8078 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Celkem 273 lidí s nemocí zemřelo, 4414 se z ní vyléčilo.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | nemocnice u svaté Anny (Brno) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse