V pondělí přibylo v Česku 38 nových případů nákazy koronavirem, celkem jich je 7819. Denní přírůstek tak byl sice vyšší než o víkendu, ale nižší než minulý týden ve všední dny. Počet provedených testů ministerstvo zdravotnictví zveřejní později.

S nemocí covid-19 dosud v zemi zemřelo 252 lidí, od pondělního večera přibylo jedno úmrtí. Počet uzdravených se zvýšil o 21 na 3807. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva k dnešním 00:30.

Nově potvrzený případ úmrtí připadá na neděli, kdy tak s nemocí zemřeli tři lidé. V sobotu byla dvě úmrtí, stejně jako v pondělí. Tyto údaje se ale mohou zpětně měnit. "Vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic," uvedlo ministerstvo.

V Praze dosud s koronavirem zemřelo 87 lidí. V Moravskoslezském kraji bylo 34 úmrtí, v Karlovarském 24 a ve Středočeském 22. Naopak v šesti krajích zůstává počet obětí pod deseti, nejlépe je na tom Zlínský kraj s jedním úmrtím.

V Praze je rovněž nejvyšší počet potvrzených případů nákazy, a to 1767. Více než tisíc nakažených hlásí také Moravskoslezský kraj. Při zohlednění počtu obyvatel je situace nejhorší v Karlovarském kraji, kde na 100.000 lidí připadá přes 130 nemocných. Praha je s těsným odstupem druhá. Na opačném konci tabulky je Jihočeský kraj s 27 nakaženými na 100.000 obyvatel.

Počet aktuálně nemocných klesl v pondělí na 3760. Nové údaje o hospitalizovaných ministerstvo zveřejní rovněž dnes kolem 8:30.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | česko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse