S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 44 lidí. Proti údajům zveřejněným dnes ráno je to o čtyři více. Zvýšil se i počet uzdravených, proti ránu o šest na 67 pacientů. Případů nákazy koronavirem je 3805, za dnešek zatím přibylo 216 nových. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Informace o úmrtích z dnešního rána nezahrnovala dva zemřelé ze středy. Dnešní dvě úmrtí jsou z Prahy a Královéhradeckého kraje. Fakultní nemocnice Hradec Králové informovala, že zde dopoledne zemřela devětasedmdesátiletá pacientka s nákazou COVID-19, která měla další vážná onemocnění. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) dnes zemřel pacient s COVID-19, který se narodil v roce 1936. Byl šest dní hospitalizovaný, příčinou úmrtí bylo selhávání srdce.

Na lidi nad 60 let připadá téměř 90 procent z dosavadních úmrtí v Česku. V Praze s onemocněním zemřelo 23 lidí, po čtyřech v Moravskoslezském a Středočeském kraji, vyplývá z webu ministerstva zdravotnictví. Tři oběti si nemoc vyžádala v Karlovarském a Olomouckém kraji, dvě v Ústeckém a Pardubickém. Jednoho zemřelého s nemocí COVID-19 mají vedle Královéhradeckého kraje také na jižní Moravě a na Vysočině.

Případů koronaviru je nejvíc v Praze, víc než čtvrtina z celkového počtu. V hlavním městě je nákaza také nejrozšířenější, na 100.000 obyvatel připadá zhruba 73 případů. Nejméně zjištěných nakažených na 100.000 obyvatel je v Jihočeském kraji, zhruba 17.

Nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Česku ve středu zpomalil, když jich za celý den přibylo 281 oproti úternímu nárůstu o 307 nakažených. Mírně ale klesl také počet provedených testů. V úterý jich bylo 6206, zatímco ve středu 5973.

Celkem bylo k dnešnímu ránu provedeno 60.990 testů včetně opakovaných u stejného člověka. Testováno dosud bylo zhruba 45.000 jednotlivců, řekl dnes v Televizi Seznam náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Zveřejňovaný počet testů podle něj nezahrnuje rychlotesty.

Ve vážném stavu je v nemocnici 72 lidí, hospitalizovaných s nemocí COVID-19 je 342 pacientů, vyplývá z údajů ministerstva zdravotnictví ke středě. Propuštěno z nemocnice do domácí karantény nebo jako vyléčení bylo dosud 136 lidí.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | ministerstvo zdravotnictví | nemoci | stars24.cz

Vstoupit do diskuse