Ve středu rekordně vzrostl počet lidí nakažených novým koronavirem, změnila se tedy i mapa. Nejvíce případů nadále připadá na Prahu a její nejbližší okolí ve Středočeském kraji. Jaká je situace jinde?

Nejvíce případů je nadále v Praze, ke středečnímu večeru jich bylo téměř 500. 91 nakažených evidovala Praha 4, více než padesát pak mají pátý, šestý, devátý a desátý obvod. 

Ve středních Čechách je 206 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, nejvíce z nich žije v okresech Praha-západ (35) a Praha-východ (32), následuje Kladensko s 25 a Benešovsko s 24 nakaženými.

V Moravskoslezském kraji je k dnešnímu dopoledni 179 lidí s nemocí COVID-19. Na Frýdecko-Místecku je 62 lidí s prokázanou nákazou. V Ostravě a okolí je 42 nemocných. Na Opavsku je 23 nemocných, na Karvinsku pak 28, na Bruntálsku 16.

Více než 100 případů nákazy evidují také krajské hygienické stanice Olomouckého a Jihomoravského kraje. Naopak méně než 50 případů eviduje pět územních celků, a to Pardubický, Královéhradecký, Plzeňský, Vysočina a Liberecký kraj.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Česká republika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse