V Česku je k dnešnímu dni téměř 1500 lidí, kteří se nakazili novým koronavirem. Zajímá vás, jestli úřady evidují případy i ve vašem okolí? Poradíme vám, jak to zjistit!

Nejvíce případů evidují úřady v Praze. Podle údajů hygienické stanice hlavního města je nejvíce nakažených v obvodech Praha 4 (82 případů), Praha 5 (68) a Praha 6 (66). Ve Středočeském kraji je nejvíce případů nákazy v okresech Praha-západ (35) a Praha-východ (29).

Více než stovku případů evidují také v Moravskoslezském kraji. 57 z tamních 159 nakažených pochází z okresu Frýdek-Místek, 38 nemocných eviduje krajské město Ostrava.

Nákaza koronavirem se potvrdila také u 124 obyvatel Olomouckého kraje. Rovná stovka z nich žije v okrese Olomouc. Na Jižní Moravě zaznamenaly 92 případů, z toho padesát v okrese Brno-město.

30 a méně nakažených eviduje Královéhradecký kraj (30), Vysočina (26), Plzeňský kraj (23) a Liberecký kraj (18). Data jsou k dispozici na speciálním webu ministerstva zdravotnictví k nemoci Covid-19 a na stránkách jednotlivých krajských hygienických stanic. 

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Česká republika | stars24.cz

Vstoupit do diskuse