Česko má 522 potvrzených případů nákazy koronavirem. Aktualizované údaje onemocnění COVID-19 k 18:00 zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Počet nemocných stoupl v porovnání s ránem o 58 případů.

Pět nemocných je ve vážném stavu, uvedl odpoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Čtyři pacienti jsou na umělé plicní ventilaci, jeden nemocný je napojen na mimotělní oběh. Stále platí, že vyléčeni jsou tři lidé.

Nejvíce nakažených je stále v Praze, za dnešek tam přibylo 27 nových potvrzených případů, celkem jich je v metropoli 181, mezi novými pacienty je 25 dospělých a dvě děti. Za Prahou následuje s 56 případy Středočeský a s 51 nakaženými Olomoucký kraj. Nejméně případů je v Libereckém kraji, kde testy dosud prokázaly nákazu u pěti lidí.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes na twitteru uvedl, že do testování je zapojeno 36 laboratoří a testuje se víc lidí. V úterý bylo podle dat vyšetřeno 1362 lidí, což je o 128 více než v pondělí. Celkem bylo k úterý provedeno přes 7600 testů. Údaje za dnešek nejsou zatím k dispozici.

Dnes v noci dorazilo z Číny 150.000 rychlotestů na nový typ koronaviru, ihned byly distribuovány do nemocnic a dalších míst. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se rychlotesty budou používat jen u lidí, kteří mají příznaky nemoci. Domácí testování zůstane u déle trvajících testů.

Vláda dnes v boji proti šíření nákazy koronavirem přijala další opatření. Od půlnoci na čtvrtek začne platit zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst. Kabinet také od čtvrtka vyhradil nákup v prodejnách potravin mezi 10:00 a 12:00 pro lidi nad 65 let. Lázeňská zařízení od stejného termínu nesmějí přijímat do péče nové klienty.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Adam Vojtěch (ANO) | ministerstvo zdravotnictví | nemoci | stars24.cz

Vstoupit do diskuse