V Česku je nadále pět potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Všechny nové testy byly negativní, oznámil dnes ráno na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Na koronavirus bylo v Česku dosud testováno 340 lidí. Zatím poslední nakaženou je žena z Ekvádoru, která doprovázela Američanku, u níž se nákaza potvrdila už v neděli.

O situaci dnes ráno jedná Bezpečnostní rada státu. Ministerstvo zdravotnictví ode dneška zakázalo vývoz respirátorů třídy FFP3 mimo ČR a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy.

Všech pět pacientů, u kterých byl v Česku prokázán nový koronavirus, má podle posledních zpráv zdravotníků jen mírné příznaky a jejich stav je dobrý. Čtyři z nakažených jsou hospitalizováni na Bulovce, pátá žena je v ústecké Masarykově nemocnici. Hygienici prověřili všechny jejich kontakty a tito lidé jsou v domácí karanténě.

Ve světě je novým typem koronaviru nakaženo téměř 91.000 lidí, 3110 lidí nemoci podlehlo, uvedla v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). V Evropě je nejvíce zasaženou zemí Itálie.

Témata:

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | Adam Vojtěch (ANO) | ministerstvo zdravotnictví | nemoci | stars24.cz

Vstoupit do diskuse