MS v hokeji: Javorové listy opět zlaté. Lotyši mají historickou medaili

Hokej, ilustrační fotografie.

28. května 2023 21:37

Kanada je zpátky na hokejovém trůnu. Ve finále letošního mistrovství světa zdolala Německo, které se raduje z první medaile po desítkách let. Vůbec poprvé v historii pak mají cenný kov Lotyši.

Finále se hrálo velmi opatrně, přesto padly dvě branky do 11. minuty. Vedení se ujali Němci, když se přesně trefil Peterka. Javorové listy ale kontrovaly vyrovnávací brankou z hole Blaise.

Naši západní sousedé se dokázali vrátit do trháku po půlhodině hry, kdy se gólově prosadil Fischbuch. Ovšem zámořští hokejisté opět nezůstali dlouho pozadu, ještě před druhou přestávkou srovnal Crouse.

Kanaďané se poprvé ocitli blíž titulu než soupeř ve 45. minutě, kdy Blais zaznamenal svůj druhý zásah. O sedm minut později je navíc zlatu přiblížil Toffoli. Do prázdné brány pak pečetil výhru a návrat na trůn Laughton.

Stupně vítězů doplnili Lotyši, kteří již odpoledne zdolali Američany 4:3 v prodloužení a získali historicky první medaili ze světového šampionátu.

Témata: Hokej MS hokej