Češi skončili čtvrtí a stěhují se do Tampere, Slováci dokonce až pátí a jedou domů. Tak se sešly výsledky posledního dne skupinové fáze mistrovství světa v hokeji. V českém zápase s Kanadou zaujala především hrubka sudích, která rozhodla o konečném výsledku.

Reprezentanti dokázali v utkání s javorovými listy dotáhnout jednobrankovou ztrátu zásluhou Kauta, ve třetí třetině se ale opět dostali do ztráty. V závěru zkusili hru bez brankáře, v níž došlo k tolik diskutované situaci.

Při signalizovaném ofsajdu se Jiří Černoch dotkl puku v útočném pásmu, takže se měla přerušovat hra. To se však nestalo. Nastalého zmatku využili Kanaďané a trefili odkrytou klec.

Čechy v tu chvíli poslali na třetí místo, národní tým ještě mohl doufat, že pro čtvrtfinále zůstane v Rize. Jenže domácí Lotyši večer zvládli utkání se Švýcarskem a poslali svěřence Kariho Jalonena do Finska.

Reprezentace odehraje své čtvrtfinálové utkání ve čtvrtek od 15:20 v Tampere. Soupeřem jí bude výběr USA, který finskou skupinu ovládl. 

Témata:

hokej | Hokej MS | stars24.cz