Snowboardcrossařku Evu Adamczykovou čeká příští týden start na mistrovství světa v gruzínském Bakuriani a více než rok po těžkém zranění se cítí skoro jako dřív.

Přestože si olympijská šampionka ze Soči a bronzová medailistka z Pchjongčchangu stanovila tuto sezonu jako návratovou, na tiskové konferenci uvedla, že chce zabojovat o další medaili po předloňském třetím místě a titulu z roku 2019. Nebojí se ani startu v týmovém závodě, v němž si v prosinci 2021 zlomila obě nohy nad kotníky.

Kdybych tu medailovou sbírku zkompletovala, bylo by to úplně fantastické, ale pořád si uvědomuji, že fyzicky na tom nejsem tak, jako před úrazem. Každopádně se těším a mám z toho dobrý pocit. Navíc se jedou týmové závody, které mám moc ráda," řekla Adamczyková.

Devětadvacetiletá česká reprezentantka byla po zranění ve Světovém poháru nejlépe čtvrtá v prosinci v Cervinii. "Teď mám návratovou sezonu, v níž je mým hlavním cílem jezdit, jak nejlépe to půjde. Do Bakuriani se těším, protože na tamní trať mám dobré vzpomínky z posledního tamního svěťáku," uvedla Adamczyková.

Před odletem do Gruzie čeká Adamzcykovou ještě o víkendu ve Špindlerově Mlýně Red Bull Homerun. Do Bakuriani se vydá s týmem v neděli. "Mým velkým přáním během zranění bylo, abych zase zažila skvělý pocit z jízdy a cítila minimální omezení. Zatím se mi to daří a jsem za to vděčná. Každý další úspěch je odměnou v cestě, kterou jsem se rozhodla jít, protože dokud mě ježdění baví, mám důvod jej dělat," řekla trojnásobná vítězka Světového poháru.

Témata:

Eva Adamczyková (dříve Samková) | stars24.cz