Česká hokejová dvacítka se utká v semifinále mistrovství světa v Halifaxu ve středu od 20:30 SEČ se Švédskem. Svěřenci trenéra Radima Rulíka budou útočit na zisk první medaile od bronzu z roku 2005 v americkém Grand Forks. Druhou dvojici tvoří domácí Kanada se Spojenými státy americkými, který se hraje v noci na čtvrtek od 0:30 SEČ.

Čeští junioři, kteří vyhráli základní skupinu A a byli nasazení do play off jako nejlepší tým turnaje, se pokusí Švédům oplatit čtvrteční porážku 2:3 v prodloužení. Výběr kouče Magnuse Hävelida je jejich jediným přemožitelem na probíhajícím šampionátu.

Češi k prvnímu postupu do finále od obhajoby titulu v roce 2001 v Moskvě potřebují ukončit sérii třinácti porážek se Švédy na juniorských MS. Naposledy vyhráli 31. prosince 2002 právě v Halifaxu, kdy zvítězili 3:1.

Od poslední medaile v roce 2003 prošli branou čtvrtfinále teprve potřetí. V roce 2018 v Buffalu skončili stejně jako loni v Edmontonu čtvrtí.

Duel o 3. místo se hraje ve čtvrtek ve 20:30 SEČ a finále je na programu v noci na pátek v 0:30 SEČ. Program na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:

Témata:

hokej | Hokej MS | stars24.cz

Vstoupit do diskuse