Karolína Plíšková se loučí s Wimbledonem. Dál jdou Kvitová a Krejčíková

Karolína Plíšková

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

30. června 2022 19:55

Žebříčkově nejlépe umístěna česká hráčka Karolína Plíšková se s letošním Wimbledonem loučí už po druhém kole. Dvěma dalším reprezentantkám se vedlo lépe, Barbora Krejčíková i Petra Kvitová postupují.

Plíšková na londýnském grandslamu obhajovala loňskou finálovou účast, nejlepší zdejší výsledek ale nezopakuje. Nestačila totiž na jednu z domácích tenistek.

Česká jednička vyhrála nad Katie Boulterovou první set poměrem 6:3. V druhé sadě jí ovšem zisk šesti her nestačil, prohrála v tiebreaku. Rozhodující dějství pak lépe zvládla Britka.

Další dvě české tenistky se nemazali se svými soupeřkami a zaznamenali výhru ve dvou setech. Kvitová jednoznačně vyhrála první set 6:1, v druhém však Rumunka Bogdanová vzdorovala až do tiebreaku.

Krejčíková si se Švýcarkou Golubicovou poradila po setech 6:3 a 6:4.

Témata: Karolína Plíšková Petra Kvitová Barbora Krejčíková wimbledon