MS v hokeji: Už je rozhodnuto o účastnících pro příští rok!

Hokej, ilustrační fotografie.

24. května 2022 10:43

Ve finských městech Tampere a Helsinky dnes vyvrcholí skupinová fáze mistrovství světa v hokeji. O seznamu účastníků příštího šampionátu v roce 2023 se ovšem rozhodlo už během pondělního programu.

V pondělí se totiž hrála v obou skupinách klíčová utkání o záchranu v elitní skupině MS. Kazachstán si v "áčku" zápas s Itálií pohlídal, když od šestnácté minuty neustále vedl a nakonec zvítězil 5:2.

Italy doprovodí o patro níž Britové, kteří ještě v 51. minutě včerejšího mače s Rakouskem drželi vedení 3:2. Takový výsledek by jim zajistil setrvání mezi elitou. Přemožitelé české reprezentace a naši jižní sousedé se ale třemi brankami postarali o velký obrat.

Jejich místa na šampionátu v příštím roce zaujmou výběry Slovinska a Maďarska, které si před časem vybojovali postup z nižší divize.

I v roce 2023 by měli na ledě chybět hokejisté z Ruska a Běloruska, vyřazení kvůli ruské agresi na Ukrajině.

Témata: hokej Hokej MS