FC Baník Ostrava vedl poprvé nový trenér, na body to nestačilo!

Fotbal, ilustrační fotografie.

18. dubna 2022 8:40

Nejvyšší fotbalová soutěž míří do finiše, na lavičce ostravského Baníku jej absolvuje nový trenér. Jak se mu vydařila nedělní premiéra na hřišti Plzně?

Novým trenérem ostravského týmu je někdejší reprezentační záložník Tomáš Galásek, který převzal vedení po odvolaném Ondřeji Smetanovi. Premiéru na lavičce zažil včera v Plzni, která dál bojuje o titul.

Viktoriáni si tedy nemohli dovolit další bodovou ztrátu, čemuž odpovídalo jejich nasazení. Odměněni byli ještě před přestávkou, zdařilým lobem se gólově prosadil Jhon Mosquera.

Fotbalisté Baníku se v druhém poločase dočkali šťastného vyrovnání, když poslal míč do vlastní sítě reprezentant Milan Havel. Remízový stav však vydržel jen čtyři minuty, pak vstřelil vítěznou branku domácích na 2:1 Pavel Bucha.

Ostrava zůstává po další porážce na pátém místě, kde se s velkou pravděpodobností umístí i po nadstavbě. Na čtvrté Slovácko totiž ztrácí osm bodů.

Témata: FC Banik Ostrava Fotbalová 1. liga ČR