Od doby, kdy Jana Adamcová vyměnila moderování za post tiskové mluvčí české vlády, uplynul už měsíc. Co ji za tu krátkou dobu překvapilo? A opravdu premiér Andrej Babiš nekecá a maká, tak s oblibou jak tvrdí? I na to jsme se Jany Adamocové zeptali!

Jana Adamcová má sice s prací před kamerou bohaté zkušenosti, práce mluvčí vlády se ale prý hodně liší od toho, co dělala v minulosti! „Teď už tolik před kamerou nejsem, spíš někde vedle ní, před kamerou bývá premiér nebo členové vlády,“ vysvětluje pro stars24.cz Adamcová, která začínala jako moderátorka Sportovních novin v televizi Nova. Později také moderovala například pořad České televize Sama doma

„Moje práce je teď často spíše organizační, a také hodně kancelářská. Jediné, co má společného s tím, na co jsem byla zvyklá, je psaní různých textů a příspěvků,“ přiznává pro stars24.cz mluvčí vlády.

Ve funkci je už měsíc. Zeptali jsme se proto, zda ji na této práci něco za tu dobu překvapilo. „Hodně mě překvapilo tempo, s jakým se na Úřadě vlády pracuje. Schůzky a jednání tady probíhají už od brzkého rána, a domů se odchází v podvečer. Náš premiér extrémně málo spí, a byl by nejraději, kdyby se to tak naučil každý...:,“ směje se Adamcová.

A jak na zprávu reagoval její muž, režisér Jiří Adamec? „Manžel byl z nabídky nadšený do chvíle, než mu začalo docházet, že se na něj přesune téměř veškerá péče o děti. Naštěstí pomáhají i babička s dědou a děti jsou ve věku, kdy teď ze všeho nejvíc potřebují odvážet na kroužky a uvařit jídlo. No a hlavně potřebují lásku, což jím od večera do rána, a pak o víkendech, bez problému a ráda dávám,“ prozradila nám Jana Adamcová.

Když na sociálních sítích oznámila, že bude dělat mluvčí vládě Andreje Babiše, objevily se v diskuzích i velmi negativní komentáře. „No, těch negativních se tam objevilo vážně jen málo. Kdyby jste si je všechny prošli, tak byste zjistili, v jak obrovské převaze jsou tam gratulace a povzbuzení. Jenže to už pro titulky bulváru není zajímavé, proto se píše jen o té hrstce negativních,“ posteskla si Jana Adamcová.

Témata:

Adamcová, Jana | Vláda ČR | Andrej Babiš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse