stars24.cz

Seznam zvolených poslanců Poslanecké sněmovny podle politických stran; strany jsou řazeny podle celkového volebního výsledku, v rámci kraje jsou poslanci řazeni abecedně (dnes soud po přezkumu hlasů ve Středočeském kraji rozhodl, že Petra Bendla z ODS ve Sněmovně nahradí Martin Kupka, náhradníci nastoupí také za středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) a libereckého hejtmana Martina Půtu (STAN), kteří se rozhodli setrvat ve funkcích hejtmanů):

ANO (78):

--------------

Praha:

Adámková Věra (bezp.)
Králíček Robert
Nacher Patrik (bezp.)
Pelikán Robert
Stropnický Martin
Válková Helena 

Středočeský kraj:

Babiš Andrej
Berkovec Stanislav
Brzobohatá Andrea (bezp.)
Hnilička Milan (bezp.)
Mališ Přemysl
Melková Marcela
Petrtýl František
Pour Milan (nahradí Jaroslavu Pokornou Jermanovou)
Špičák Julius 

Jihočeský kraj:

Kubíček Roman
Kubík Jan
Maxová Radka
Vojtěch Adam (bezp.)
Tureček Karel (bezp.)

Plzeňský kraj:

Farhan Kamal
Kořanová Barbora
Rutová Miloslava
Šlechtová Karla (bezp.)
Volný Jan

Karlovarský kraj:

Procházková Věra
Vildumetzová Jana
Ťok Dan (bezp.)

 
Ústecký kraj:

Brabec Richard
Bžoch Jaroslav
Fialová Eva (bezp.)
Kohoutek Tomáš
Richter Jan
Růžička Pavel
Schiller Jan 

Liberecký kraj:

Bláha Jiří (bezp.)
Jáč Ivan (bezp.)
Pastuchová Jana
Pražák David
 

Královéhradecký kraj:

Dostálová Klára (bezp.)
Hlavatý Jiří (bezp.)
Mašek Jiří
Plzák Pavel
Sadovský Petr 

Pardubický kraj:

Kasal David
Kolovratník Martin
Kytýr Jaroslav
Řehounek Jan

Kraj Vysočina:

Faltýnek Jaroslav
Kott Josef
Oborná Monika
Zlesák Radek
 

Jihomoravský kraj:

Dražilová Lenka
Janulík Miloslav
Malá Taťána
Rais Karel
Staněk Pavel
Štolpa David
Vyzula Rostislav 

Olomoucký kraj:

Brázdil Milan
Feranec Milan
Kalous Adam
Okleštěk Ladislav
Vrána Petr

Zlínský kraj:

Balaštíková Margita
Novák Marek
Pustějovský Pavel
Vondráček Radek

Moravskoslezský kraj:

Babišová Andrea
Bělica Josef
Fridrich Stanislav (bezp.)
Hájek Josef
Juchelka Aleš (bezp.)
Juříček Pavel
Ožanová Zuzana
Ratiborský Michal
Strýček Jiří
Vondrák Ivo 

ODS (25)

------------

Praha:

Benda Marek
Černochová Jana
Klaus Václav
Svoboda Bohuslav
Žáček Pavel (bezp.) 

Středočeský kraj:

Kupka Martin (nahradí Petra Bendla)
Munzar Vojtěch
Skopeček Jan
Vrecionová Veronika
 

Jihočeský kraj:

Bauer Jan
Zahradník Jan


Plzeňský kraj:

Baxa Martin
Mauritzová Ilona (bezp.) 

Ústecký kraj:

Krejza Karel 

Liberecký kraj:

Beitl Petr 

Královéhradecký kraj:

Adamec Ivan 

Pardubický kraj:

Martinů Jaroslav 

Kraj Vysočina:

Němcová Miloslava 

Jihomoravský kraj:

Blažek Pavel
Fiala Petr
Ventruba Jiří

Olomoucký kraj:

Majerová Zahradníková Zuzana 

Zlínský kraj:

Blaha Stanislav
 

Moravskoslezský kraj:

Janda Jakub
Stanjura Zbyněk

 

Piráti (22)

-------------

Praha:

Balcarová Dana
Lipavský Jan
Michálek Jakub
Profant Ondřej
Richterová Olga

Středočeský kraj:

Bartoš Ivan
Kopřiva František
Kozlová Lenka 

Jihočeský kraj:

Kolářík Lukáš 

Plzeňský kraj:

Bartoň Lukáš 

Karlovarský kraj:

Třešňák Petr
 

Ústecký kraj:

Peksa Mikuláš
 

Liberecký kraj:

Martínek Tomáš
 

Královéhradecký kraj:

Jiránek Martin
 

Pardubický kraj:

Ferjenčík Mikuláš


Kraj Vysočina:

Pošvář Jan
 

Jihomoravský kraj:

Holomčík Radek
Vymazal Tomáš
 

Olomoucký kraj:

Pikal Vojtěch


Zlínský kraj:

Elfmark František (bezp.)

 

Moravskoslezský kraj:

Černohorský Lukáš
Polanský Ondřej 

 

SPD (22)

-----------

Praha:

Kobza Jiří

 

Středočeský kraj:

Rozvoral Radek
Okamura Tomio

 

Jihočeský kraj:

Rozner Miloslav

 

Plzeňský kraj:

Levová Jana

 

Karlovarský kraj:

Maříková Karla

 

Ústecký kraj:

Jarošová Monika
Hyťhová Tereza

 

Liberecký kraj:

Vích Radovan

 

Královéhradecký kraj:

Podal Zdeněk

 

Pardubický kraj:

Kohoutek Jiří

 

Kraj Vysočina:

Koten Radek

 

Jihomoravský kraj:

Hrnčíř Jan
Šafránková Lucie
Španěl Lubomír

 

Olomoucký kraj:

Fiala Radim
Jelínek Pavel

 

Zlínský kraj:

Dvořák Jaroslav
Holík Jaroslav

 

Moravskoslezský kraj.

Bojko Marian
Nevludová Ivana
Volný Lubomír

  

KSČM (15)

--------------

Praha:

Dolejš Jiří

 

Středočeský kraj:

Grospič Stanislav
Vostrá Miloslava

 

Jihočeský kraj:

Filip Vojtěch

 

Plzeňský kraj:

Valenta Jiří

 

Ústecký kraj:

Aulická Jírovcová Hana

 

Královéhradecký kraj:

Ondráček Zdeněk

 

Pardubický kraj:

Matušovská Květa

 

Kraj Vysočina:

Kováčik Pavel

 

Jihomoravský kraj:

Grebeníček Miroslav
Pojezný Ivo

 

Olomoucký kraj:

Černý Alexander

 

Zlínský kraj:

Koníček Vladimír

 

Moravskoslezský kraj:

Luzar Leo
Pawlas Daniel

 

 

ČSSD (15)

-------------

Praha:

Dolínek Petr

 

Středočeský kraj:

Hamáček Jan
Valachová Kateřina

 

Jihočeský kraj:

Veselý Ondřej

 

Plzeňský kraj:

Chovanec Milan

 

Ústecký kraj:

Foldyna Jaroslav

 

Královéhradecký kraj:

Birke Jan

 

Pardubický kraj:

Chvojka Jan

 

Kraj Vysočina:

Běhounek Jiří (bezp.)

 

Jihomoravský kraj:

Onderka Roman
Sobotka Bohuslav

 

Olomoucký kraj:

Staněk Antonín

 

Zlínský kraj:

Gajdůšková Alena

 

Moravskoslezský kraj:

Hanzel Tomáš
Zaorálek Lubomír

 

 

KDU-ČSL (10)

-------------------

Praha:

Čižinský Jan

 

Jihočeský kraj:

Bartošek Jan

 

Královéhradecký kraj:

Bělobrádek Pavel

 

Pardubický kraj:

Výborný Marek

 

Kraj Vysočina:

Kaňkovský Vít

 

Jihomoravský kraj:

Mihola Jiří
Juránek Stanislav

 

Olomoucký kraj:

Jurečka Marian

 

Zlínský kraj:

Benešík Ondřej

 

Moravskoslezský kraj:

Golasowská Pavla

 

 

TOP 09 (7)

--------------

Praha:

Feri Dominik
Pekarová Adamová Markéta
Schwarzenberg Karel

 

Středočeský kraj:

Langšádlová Helena
Kalousek Miroslav

 

Jihočeský kraj:

Vácha František (bezp.)

 

Jihomoravský kraj:

Válek Vlastimil

 

 

STAN (6)

------------

Praha:

Farský Jan

 

Středočeský kraj:

Kovářová Věra
Rakušan Vít

 

Liberecký kraj:

Pávek Petr (nahradí Martina Půtu)

 

Jihomoravský kraj:

Krutáková Jana

 

Zlínský kraj:

Gazdík Petr

 

 

Použité zkratky politických formací (abecedně):

ANO - ANO 2011

ČSSD - Česká strana sociálně demokratická

KDU-ČSL - Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

KSČM - Komunistická strana Čech a Moravy

ODS - Občanská demokratická strana

Piráti - Česká pirátská strana

SPD - Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura

STAN - Starostové a nezávislí

TOP 09 - TOP 09

Témata:

Poslanecká sněmovna | stars24.cz

Vstoupit do diskuse