Fialova vláda na včerejším jednání rozhodla o pomoci občanům, především se zaměřila na rodiny s dětmi. Někteří lidé budou mít nárok na finanční příspěvek na každého potomka. Jaké jsou podmínky?

Nejdůležitějším bodem středečního jednání vlády byla podle Fialy pomoc občanům, na které dopadají rostoucí ceny. Premiér a ministři se shodli na balíčku opatření, která pomohou střední třídě, rodinám s dětmi, samoživitelkám a samoživitelům.

Za klíčové opatření označil Fiala jednorázový příspěvek na každé dítě ve výši 5000 korun pro domácnosti s příjmem do milionu korun. Kabinet také upravil maximální výši čerpání rodičovského příspěvku z 10 na 13 tisíc korun. 

"Připravíme také legislativní změny na podporu zkrácených a flexibilních úvazků a rozhodli jsme se také, že z plánu obnovy a operačních programů podpoříme ještě více dětské skupiny," uvedl premiér. 

"Politika naší vlády je jasná. Pomáháme těm, kteří si s těmi dopady nemohou pomoct sami. Nikoho nenecháme padnout, ale není v možnostech státních financí ani by nebylo rozumné, abychom dávali podporu plošně všem, abychom dělali plošná opatření," dodal Fiala.

Témata:

Petr Fiala (ODS) | Vláda ČR | Sociální dávky | rodina | stars24.cz