Covid je sice na ústupu, přesto v uplynulém týdnu přibyly další tisíce případů nákazy. Testy ji potvrdily i u premiéra Petra Fialy (ODS). Předseda vlády nyní prozradil, jak v jeho případě onemocnění probíhá.

Fiala v pondělí ráno prostřednictvím twitteru poděkoval lidem za přání brzkého uzdravení a prozradil, jak mu je. Předseda ODS naznačil, že nákaza u něj nejspíš není bezpříznaková.

"Musím říci, že intenzita průběhu onemocnění covidem mne nepříjemně překvapila. Jsem plně očkovaný a nedokážu si představit, jaké by to bylo bez toho," napsal premiér. Dodal, že věří, že po skončení izolace se ještě v průběhu tohoto týdne vrátí plnému pracovnímu vytížení. 

Mluvčí vláda Václav Smolka během pondělního odpoledne oznámil, že premiér ruší středeční návštěvu Německa, protože není po nemoci připravený na tak náročný program.

Fiala informoval o svém pozitivním testu na covid-19 v úterý. Uvedl, že ho čeká sedmidenní izolace, zároveň se chtěl co nejdříve vrátit k práci alespoň z domova. 

Covidem v minulosti onemocněla řada předních politiků. Ministr zahraničí Jan Lipavský měl pozitivní test v únoru, na konci roku onemocněl i ministr zdravotnictví vlády Andreje Babiše Adam Vojtěch.

Krátce poté se nakazila i hlavní hygienička Pavla Svrčinová nebo ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Témata:

Petr Fiala (ODS) | Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz