O víkendu se bude postupně oteplovat. Zatímco dnes teploty vyrostou na 8 až 12 °C, během soboty a neděle naměříme až 15 °C. Může se ale objevit silnější vítr nebo déšť.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Oblačno až polojasno, zpočátku až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v Čechách místy až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na Šumavě až 11 °C. Mírný, během dne většinou čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 kmh). Zejména v západní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu:
Skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na západě Čech až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na severu Čech kolem 10 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na neděli:
Oblačno až zataženo, postupně v severozápadní polovině Čech místy déšť nebo přeháňky. Zpočátku místy polojasno a ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s se bude měnit na jihozápadní. Na východě území přechodně mírný jižní vítr 3 až 6 m/s.

Témata:

Počasí | Jaro | stars24.cz