Teploty mají i v neděli na mnoha místech překročit dvacítku, v části země ale příjemné počasí panovat nebude. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem.
Výstraha se konkrétně týká okresů Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Liberec a Tanvald v Libereckém kraji, kde meteorologové očekávají silný vítr. Jeho rychlost může v nárazech dosáhnout i více než 65 kilometrů za hodinu.
Hrozí poškození stromů, menší škody na budovách či komplikace v dopravě. Lidé by si měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a omezit túry na horách, především v hřebenových partiích.
Podle předpovědi bude přes den jasno až polojasno, teploty mohou dosáhnout až 23 °C. Ráno a dopoledne se ojediněle mohou vyskytnout mlhy.

Johnny Depp šokuje fanoušky: V nové roli k nepoznání!

Meghan Markle v emocionálním podcastu vypráví o potratu