Pavel Novotný hýbe českou politikou: Havlíček se kvůli starostovi opřel do Fialy!

Pavel Novotný

Autor: Pavel Krejčí

13. června 2024 10:18

Je sice jen starostou pražských Řeporyjí, přesto stojí Pavel Novotný za vyjádření i výrazným opozičním politikům. Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček si rýpl do premiéra Petra Fialy kvůli tomu, že ODS stále Novotného nevyloučila ze strany.  

"Pane Fialo, vy si nedokážete udělat pořádek ani v Řeporyjích, a snažíte se nám sdělit, že máte pod kontrolou hybridní hrozby z Ruska?" napsal Havlíček na sociální síti X. Premiérovi ale za reakci nestál. 

Občanští demokraté na úterý svolali výkonnou radu, která nakonec řešila výsledky eurovoleb. Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda řekl novinářům, že návrh na vyloučení ani nepodal. "Přestože překročil hranice slušnosti, zaznamenal jsem jeho veřejný projev omluvy, lítosti i odpovědného závazku odpracovat sto hodin na onkologickém pracovišti. Musíme umět odpouštět," uvedl na adresu Pavla Novotného. 

Čtěte také

Novotného setrvání ve straně se řešilo kvůli výrokům na adresu Aničky Slováčkové, dcery hudebníka Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové, která opakovaně bojuje se zákeřnou rakovinou. Kritice ho podrobil například poslanec Marek Benda. Novotný později příspěvek o Slováčkové ze sociální sítě smazal a omluvil se.

"Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné. Jestli je to na vyhazov ze strany, od toho máme výkonnou radu. Bude mi to líto. Ale zasloužím si to a život půjde dál," uvedl starosta před časem na sociální síti X.

Výroky se už dříve zabývalo předsednictvo ODS, které je označilo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím ve straně. Například ministr financí a místopředseda strany Zbyněk Stanjura před časem v pořadu Otázky Václava Moravce řekl, že by uvítal, kdyby se Novotný rozhodl sám odejít.

Témata: Pavel Novotný Karel Havlíček Petr Fiala (ODS) ODS