Muž z Plzeňska hrozil střelbou! Policie u něj našla ničivou zbraň

Policie ČR

Autor: Jan Hrabě

24. února 2024 18:01

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

Policie o případu poprvé informovala ve čtvrtek s tím, že na sociální síti zaznamenala několik příspěvku uživatele, který v nich vyhrožoval ostatním zabitím. Konkrétně psal, že "vezme automat a začne bezhlavě střílet". Autora výhrůžek zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Muž byl nejprve podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem šíření poplašné zprávy. Po páteční domovní prohlídce došlo ke změně právní kvalifikace.

"Muže jsme dnes obvinili ze spáchání přečinu násilí proto skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem nedovoleného ozbrojování," sdělila policie v pátek. Důvodem byly nové skutečnosti.

Strážci zákona totiž během domovní prohlídky zajistili několik kusů střeliva a za účasti pyrotechnika také ruční protitankový granátomet, který byl odborně převezen k následnému zkoumání.

Témata: Policie ČR krimi Plzeňský kraj