MS v hokeji: Policie dopadla několik podvodníků! Za falešné lístky hrozí vězení

Mistroství světa v ledním v hokeji v Praze

Autor: Jan Hrabě

23. května 2024 14:04

Osm zápasů zbývá odehrát z letošního mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Bohužel, šampionát provázejí i podvody se vstupenkami. Policie eviduje stovky případů, kdy se lidé nedostali do hal. Strážci zákona zadrželi a obvinili několik lidí, kteří se podvodů s lístky měli dopustit. 

U O2 areny přijali policisté oznámení o téměř 600 falešných či několikrát prodaných vstupenek na šampionát. Nejvíc případů se týkalo úterního zápasu národního týmu s Kanadou. Celková škoda je vyčíslena na bezmála dva miliony korun. 

Kriminalisté například odhalili dvojici mužů z Prahy ve věku 30 a 31 let, kteří se doznali k vytvoření falzifikátů vstupenek. Ty prodávali za tři až čtyři tisíce korun, přičemž si přišli na 300 až 400 tisíc. Dalšího podvodníka zadrželi na jihu Čech, přičemž zjistili, že muž roky prodával falešné vstupenky i na další velké sportovní a kulturní akce. Všichni tři muži byli obviněni z trestného činu podvod. 

V Ostravě, kde se ve čtvrtek hraje naposledy, evidují strážci zákona 64 neplatných vstupenek. Škoda přesahuje 160 tisíc korun. Újmu způsobil lidem i čtyřiadvacetiletý muž z Ostravy, který prodával lístky na sportovní či kulturní akce, včetně MS v hokeji, které však po zaplacení nedodal.

"Modus operandi byl vždy stejný, obviněný si měl založit na sociální síti několik profilů a na některých se vydávat i za druhé pohlaví, které měl využívat výhradně na komunikaci se 'zákazníky'. Nabízet měl vstupenky, ačkoli je nikdy k dispozici neměl. Pokud zájemce požadoval důkaz o jejich vlastnictví, ten si měl vytvořit a tím jej přesvědčit k zaslání finančních prostředků. Pokud vznikla situace, že poškození požadovali osobní setkání, tak je měl kontaktovat s tím, že má jiné zájemce a pokud lístky chtějí, tak musí peníze zaslat ihned. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 18 tisíc korun. Finance použil pro svou potřebu," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Obviněný muž se po předložení důkazů k trestné činnosti doznal a řekl, že svého jednání lituje. Hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky.

Témata: Hokej MS Policie ČR