Jan Cimický: Kauza míří ke státní zástupkyni, policie odvedla svou práci

Jan Cimický

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

27. června 2023 18:08

Pražská policie opět navrhla obžalobu psychiatra Jana Cimického v kauze zneužívání pacientek mezi lety 1980 až 2016. Návrh se má podle dostupných informací týkat všech vyšetřovaných skutků, kterých je přes třicet.

O opětovném návrhu informuje server novinky.cz. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala potvrdil, že vyšetřování bylo doplněno a skončeno a spis předán státní zástupkyni, která dokument prostuduje a rozhodne o případném podání obžaloby.

Policie původně stíhala Cimického za 28 skutků, šlo o znásilnění či vydírání pacientek nebo dalších žen. Obžalobu navrhla už během loňského října. Státní zastupitelství jí případ už o měsíc později vrátilo, protože hrozilo promlčení. Bylo proto nutné najít další poškozené ženy.

Cimický pracoval jako psychiatr nejprve v Psychiatrické léčebně v Bohnicích a následně ve svém vlastním privátním centru. Věnoval se také literární činnosti, rovněž spolupracoval s médii. V roce 2021 měl být vyznamenán tehdejším prezidentem Milošem Zemanem, ale pod tíhou kauzy se rozhodl medaili nepřevzít.

Témata: Jan Cimický Policie ČR soudy