Z pražské Nemocnice na Bulovce dnes odpoledne utekl pacient nakažený koronavirem. Policisté ho vypátrali po půl hodině nedaleko nemocnice. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Lucie Drábková. Podle policie se muž venku nedostal s nikým do kontaktu.

Šíření viru může být považováno za trestný čin. Minulý týden ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) zařadila nemoc COVID-19 způsobovanou koronavirem na seznam chorob, jejichž šíření může být hodnoceno jako zločin.

Oznámení o útěku pacienta z infekčního oddělení dostali pražští policisté podle Drábkové v 16:50. Už zhruba po půl hodině muže našli nedaleko Bulovky v Povltavské ulici. "Podle prvotních informací šel muž z nemocnice pěšky a s nikým nepřišel do kontaktu," oznámili později policisté na twitteru.

"Infekční kliniku Nemocnice na Bulovce svévolně opustil pacient pozitivní na COVID-19," potvrdila ČTK mluvčí nemocnice Simona Krautová. "Ihned jsme kontaktovali Policii České republiky," doplnila. Pacient byl podle mluvčí hospitalizovaný na lůžkovém oddělení od 14. března.

Vláda minulý pátek oznámila, že COVID-19 zařadila na seznam nakažlivých nemocí, jejichž šíření může být považováno za trestný čin. Podle trestního zákoníku hrozí za šíření nakažlivé choroby až tři roky vězení, a v případě stavu ohrožení státu dokonce až osm let.

Témata:

Praha | nemocnice na bulovce | Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse