Třiatřicetiletý muž z Ústí nad Labem napsal podle policie na facebook, že má koronavir. Onemocnění COVID-19 mu nikdy prokázáno nebylo. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí osm let vězení. Novináře o tom dnes informovala mluvčí policie Jana Slámová.

Muž zveřejnil informaci: "Mám Corona a největší zábava je chodit do supermarketů a jazykem lízat pečivo .............". "Díky velmi dobré spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje mohl být autor této poplašné zprávy ve včerejších (pondělních) pozdních hodinách kriminalisty obviněn z šíření poplašné zprávy," uvedla Slámová.

Protože se činu dopustil v době nouzového stavu, a mohl tak způsobit nebezpečí vážného znepokojení obyvatelstva, jde o přitěžující okolnost, a proto mu hrozí vězení až na osm let.

Právní kvalifikace u některých trestných činů se v době nouzového stavu země může měnit, použít lze vyšší trestní sazbu. Jde například o krádeže, podvody, šíření poplašné zprávy, šíření nakažlivé lidské nemoci a další. "Policisté Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje budou nadále tento institut využívat," uvedla Slámová.

Témata:

krimi | Policie ČR | Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse