Elon Musk: Psí kusy s Twitterem pokračují. Na X se nebude blokovat

Elon Musk

Autor: Pavel Krejčí

19. srpna 2023 21:38

Elon Musk hodlá na sociální síti X, dříve známé jako Twitter, odstranit funkci, jejímž prostřednictvím mohou uživatelé blokovat nechtěné sledující, kteří tak nemohou číst a komentovat jejich příspěvky. 

"Blokování bude jako funkce odstraněno," oznámil Musk přímo na sociální síti X. "Nemá žádný smysl," prohlásil známý podnikatel. Dodal, že blokování bude zachováno v případě přímých zpráv mezi uživateli. 

S odstraněním funkce ale může být problém. BBC upozornila, že absence blokování by mohla porušovat podmínky obchodů s aplikacemi, jako jsou například App Store pro přístroje značky Apple či Google Play pro přístroje se softwarem Android. Aplikaci sociální sítě X by v takovém případě nebylo možné stáhnout. 

Čtěte také

Avizované odstranění blokování je další z mnoha změn, k nimž Musk přistupuje. Už dříve výrazně snížil počet zaměstnanců starajících se o bezproblémový chod, obnovil dříve zrušené účty a především platformu přejmenoval z Twitteru na X. 

Musk, který je aktuálně nejbohatším člověkem na světě, loni koupil sociální síť za 44 miliard dolarů. Celková hodnota jeho majetku dosahuje 205 miliard dolarů, mimo jiné působí i jako výkonný ředitel automobilky Tesla. 

Témata: Elon Musk Twitter